PŘÍMĚSTSKÝ FARNÍ TÁBOR MISIJNÍHO KLUBKA

Ve dnech 22. 7. – 26. 7. se uskutečnil v naši farnosti příměstský farní tábor Misijního klubka. Hlavní myšlenkou bylo motto: „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium.“ Děti se učily poznávat, jednotlivé kontinenty a také životy svatých, kteří byli patrony misionářů a nebo působili na misiích. Poznali jsme sv. Terezii z Lisieux, sv. Jana Bosko, sv. Jana Nepomuka Neumanna, sv. Františka Xaverského, sv. Josefínu Bakhitu. Každý svatý nám zanechal duchovní odkaz – odevzdanost a důvěru, trpělivost při výchově mladých, modlitbu, horlivost pro službu a radost. Během týdne děti navštívily Ostravu, kde se dozvěděly historii katedrály, seznámily se s práci saleziánů a navštívily studio TV NOE. Součástí programu byly i hry a tvoření.