NOC KOSTELŮ – SV. MARTIN

V pátek 24. května na mnohých místech naší republiky proběhla akce „NOC KOSTELŮ“. V naší farnosti jsme otevřeli brány farního kostela sv. Martina, aby lidé poznali jakou krásu skrývá. Tento kostel není prázdný, ale mnozí v něm nachází útočiště a zdroj pro život. Skrze pestrý program si lidé mohli přijít na své. Program zahrnoval prohlídku kostela se zastávkou u varhan. V kapli sv. Jana Nepomuckého se účastníci dozvěděli o liturgických věcech, které se běžně používají při mši svaté. Během večera zazněly tři koncerty, mohli jsme se nechat unášet tóny houslí, violoncella a hlavně varhan. Děti z misijního klubky si připravily scénku Čtvrtý král a během celého večera bylo připravené občerstvení, abychom doplnili síly, trochu si odpočinuli a setkali se s ostatními. Závěr byl věnován večerní modlitbě, ve které jsme společně předložili všechny prosby a úmysly, které lidé přinášeli a odevzdávali do misky – Bohu.