MODLITEBNÍ TRIDUUM

Ve dnech 27. –29. září se maminky a babičky naši farnosti mohly setkávat na modlitebním TRIDUU. Co to je TRIDUUM? Je to setkání maminek v modlitbě, kdy se duchovně setkáváme s ostatními maminkami po celém světě. Je to čas, kdy nás Ježíš zve, abychom žily život, který žila jeho Matka. Své utrpení, když připojujeme k Ježíšovu utrpení na křížové cestě má v tu chvíli zcela jinou hodnotu, než když se trápíme samy. Maria nás učí důvěřovat Bohu v každé situaci, zvlášť v těžkých životních zkouškách, kterým často vůbec nerozumíme. Učíme se od ní odpouštět tam, kde se nám vůbec odpustit nechce a nakonec za všechno velebit Boha. Symbolem setkání byl KŘÍŽ. Kříž jako symbol víry. Při modlitbách jsme odevzdali sebe, své děti, rodiny naši farnosti do Ježíšových rukou ve velké důvěře, že On může všechno. Odevzdat se znamená klidně zavřít oči své duše a dovolit Ježíšovi, aby nás přenesl v náruči na druhý břeh, jako dítě, které spí v matčině náručí.