3. ADVENTNÍ

• Děkuji za dnešní sbírku na TV Noe. Za týden (20.12.) bude sbírka NA OPRAVY.
  • V letošním roce roráty budeme prožívat při večerních mších sv.
  • Vzadu kostela můžete přispět na misie (do kasičky).
  • Pondělí po mši svaté: Modlitba Breviáře.
  • Pátek od 17.00 hod.: tichá adorace Nejsvětější Svátosti Oltářní a příležitost k svátosti smíření.
  • Svátost smíření: půl hodiny před každou mší svatou.
  • ZPOVÍDÁNÍ PŘED VÁNOCEMI
    v kostele sv. Martina (D.K.)
    20.12. Neděle: 15.00 – 17.00 hod.
    21.12. Pondělí: 17.00 – 18.00 hod.; pak po mši sv. do posledního penitenta
    23.12. Středa: 17.00 – 18.00 hod.; pak po mši sv. do posledního penitenta

• Nařízením Vlády ČR je od čtvrtku 3. 12. 2020 počet osob na bohoslužbách stanoven podle kapacity míst k sezení v daném kostele:
  • bod II/10.b): „Shromáždění pořádaného církví nebo náboženskou společností v kostele nebo v jiné místnosti určené pro náboženské obřady se nesmí účastnit více účastníků, než odpovídá obsazenosti nejvýše 30% míst k sezení, přičemž účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje a v rámci shromáždění nedochází k hromadnému zpěvu“.
  • Pro naše farnosti to znamená: v Dolním kostele – 40 osob; v Horním kostele – 90 osob; v kostele v Tiché – 60 osob.
  • Nařízení vlády umožňuje i další hromadné akce ve vnitřních prostorách: modlitební setkání, modlitby matek, jiná společenství do počtu 10 osob.
  • Výuka na ZŠ běží, proto budeme pokračovat také ve výuce náboženství, samozřejmě s ohledem na pravidla stanovená školou. Na faře pokračuje i příprava dětí k 1. sv. přijímání.
  • Od 6. prosince do 18. prosince bude v našich kostelech probíhat Adventní misijní jarmark výrobků dětí z misijního klubka. Zakoupením výrobků a vložením peněz do přiložené pokladničky pomáháte potřebným v misijních oblastech skrze Papežská misijní díla. Uvedené ceny jsou pouze doporučené, všechno, co dáte, je Váš dar pro děti v misiích. Děkujeme za to, že myslíte na druhé. Heslo misijních klubek je Děti pomáhají dětem… a my doplníme – i díky Vám!
  • Čeští a moravští biskupové se společně obracejí na věřící, vyzývají je k postu za ukončení pandemie. Přidejme se první tři středy v prosinci – 2., 9. a 16. k věřícím v celé naší zemi.
  • Můžete už zapsat intence na mše svaté na rok 2021, zatím jen na první pololetí.