SLAVNOST VÝROČÍ POSVĚCENÍ KOSTELA

• Děkuji za sbírku na misie. A také za včerejší brigádu a úklid Horního kostela. U té příležitosti bych také připomněl, že žvýkačky do kostela nepatří !
  • Dnes odpoledne v 15.00 zvu na místní hřbitov na tzv. Dušičkovou pobožnost, při které se budeme modlit za zemřelé.
  • Zítra zvu na mší sv. u příležitosti doporučeného svátku Všech svatých.
  • Od 1. listopadu mše sv. ve všední dny budou v Dolním kostele (!)
  • Na první čtvrtek se budeme modlit za kněze a za nová povolání.
  • Na první pátek rád navštívím starší a nemocné farníky. Kdo má zájem, ať to nahlásí v kostele, na faře nebo telefonicky nejpozději do čtvrtka večera.
  • Od 16.00 hod. bude tichá adorace Nejsvětější Svátosti Oltářní a příležitost k svátosti smíření. Po mši sv. bude pobožnost k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu.
  • Na první sobotu po ranní mši sv. bude pobožnost k Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Pak budou nasledovat modlitby Fatimského Apoštolátu.
  • Letošní slavnost sv. Martina budeme společně prožívat v neděli 14. listopadu. A bude tam ten den sloužená i jedna další mše sv. navíc a to v 10.30 hod.
  • V sakristii se můžete zapisovat na přípravu na biřmování.
  • V sakristii si ještě můžete koupit kalendář na příští rok (jsou už poslední kusy!)
  • 1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den můžete při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce a vyloučení veškeré náklonnosti k jakémukoliv hříchu, a to i všednímu) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a Vyznání víry.
  • Od 1. do 30. listopadu můžete získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné jen duším v očistci, jestliže po splnění obvyklých podmínek navštívíte hřbitov a pomodlíte se tam třeba jen v duchu za zemřelé. V ostatních dnech lze při návštěvě hřbitova získat takovýmto způsobem odpustky částečné.
  • Svátost smíření není nutné přijímat každý den. Stačí ji vykonat před začátkem týdne modliteb za zemřelé, v jeho průběhu, nebo až v dalších dnech po jeho skončení. Svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce jsou nutné každý den, kdy chcete plnomocný odpustek získat.
  • Fotogalerie: Pobožnost na hřbitově